Windykacja Wrocław

Strona główna » Usługi windykacyjne » Windykacja Wrocław

Wrocław jest nie tylko miastem spotkań, ale także prężnie rozwijających się biznesów. Jak wiadomo, wraz z dużymi pieniędzmi pojawia się ryzyko, a to z kolei może być na tyle niebezpieczne, że ziści się najczarniejszy ze scenariuszy i dany podmiot gospodarczy popadnie w długi. W tym przypadku do głosu dojdą firmy windykacyjne, które staną przed poważnym wyzwaniem. Jego istota sprowadza się do pytania – jak prowadzić windykację w takim mieście jak Wrocław?

Windykacja ww Wrocławiu DKOW, firma windykacyjna

Chcesz wiedzieć więcej?

Dla osób, które kierują własną firmą rzeczą doskonale znaną są wszelkiego rodzaju problemy, często natury finansowej, które mogą wynikać np. z braku dotrzymywania terminów dla płatności faktur VAT. W sytuacjach, kiedy wyegzekwowanie prawa do własności finansowej jest problematyczne warto szybko podjąć działanie i skorzystać z pomocy windykacji długów.

Czym dokładnie się zajmujemy?

W ramach windykacji zajmujemy się:

  • windykacją firm – Wrocław i okolice
  • windykacją długów – Wrocław i okolice
  • windykacją wierzytelności – Wrocław i okolice
  • windykacją wierzytelności B2B – Wrocław i okolice
  • obsługą windykacją – Wrocław

Kiedy rozpoznać konieczność skorzystania z windykatorów?

Pierwszy problem, jaki pojawia w przypadku prowadzenia skutecznej windykacji wobec dłużnika mającego siedzibę w dużym mieście, jest wdrożenie odpowiednich kroków przed upłynnieniem majątku. Kontakty gospodarcze w wielkich aglomeracjach cechują się bowiem wysoką intensywnością. W przypadku więc zbyt późnego podjęcia działań może się okazać, że prowadzona windykacja nie będzie mogła zakończyć się sukcesem z uwagi na brak majątku, do której można by ją skierować.

SĄDOWNICTWO WE WROCŁAWIU

Po drugie istotnym problemem wiążącym się w prowadzeniem windykacji w tak dużym mieście jak Wrocław, jest ograniczona dostępność sądów. Nie wynika to z faktu, że Wrocław własnych sądów nie ma. Na najniższym szczeblu sądownictwa powszechnego funkcjonują bowiem aż trzy sądy:


Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu,
Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu,
Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu.

Ograniczona dostępność wynika zaś ze znacznego przeciążenia każdego z nich. Stan taki utrzymuje się we Wrocławiu od lat i mimo podejmowanych starań, nie ulega polepszeniu. Przyrost spraw we wrocławskich sądach wynika bowiem przede wszystkim z ciągłego rozwoju miasta i świadomości prawnej podmiotów gospodarczych w nim funkcjonujących. W tym także w zakresie korzystania z usług firm windykacyjnych i współpracujących z nimi kancelarii prawnych. Stan taki wymusza więc nie tylko szybkie działania, ale także w pełni prawidłowe. Należy bowiem mieć na uwadze, że każde niedociągnięcie procesowe lub niedokładność (np. złożenie pisma z brakami formalnymi) powoduje niepotrzebne przedłużenie już i tak przeciągającego się procesu.

Szukasz pomocy i skutecznej windykacji?

Czym jest pomoc w windykacji długów?

Windykacja długów i pomoc naszej firmy windykacyjnej idą w parze z Państwa interesami. Od prawie 10 lat zajmujemy się windykacją, we Wrocławiu oraz w okolicy. Możemy pochwalić się wieloma sukcesami oraz współpracą z wieloma podmiotami, które mogą Państwo sprawdzić na naszej stronie.

Odzyskiwanie długów to nasza specjalność

Unikanie przez naszych kontrahentów czy partnerów biznesowych jest niestety często spotykanym zjawiskiem na rynku. Takie działanie może wprowadzić w tarapaty naszą firmę, dlatego konieczna jest wtedy windykacja. Odzyskiwanie długów nie należy do najprzyjemniejszych procesów prawnych, dlatego nasza Kancelaria Windykacyjna zajmie się tym za Państwa.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu – do każdego Klienta we Wrocławiu lub okolicach Wrocławia dojeżdżamy w celu omówienia sprawy na miejscu.